Wirtualne biura – czy warto z nich korzystać?

Wirtualne biura – czy warto z nich korzystać?

Czym jest “wirtualne biuro”? Wbrew temu, co wielu z nas się wydaje jest to rzeczywiste miejsce, w którym zarejestrowana może zostać nasza firma. W celu przybliżenia wskazanego rozwiązania w dzisiejszym artykule skupimy się na tak zwanym “outsourcingu adresu”.

Na czym polega usługa wirtualnego biura?

Pojęcie “biuro wirtualne” wielu z nas może kojarzyć się na przykład z chmurą do przechowywania plików czy specjalistycznym programem do pracy zdalnej, jednak wcale tak nie jest. Ze wskazanym pojęciem ściśle związany jest outsourcing adresu czy też outsourcing prac biurowych, czyli oddelegowanie danych kwestii. Jak już wspomnieliśmy jest to miejsce rzeczywiste, które zazwyczaj wykorzystuje się w celu zarejestrowania firmy pod określonym adresem. Dzięki temu chociażby wszelka korespondencja nie przychodzi do nas do domu, a klienci nie muszą wiedzieć, gdzie mieszkamy. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się, kiedy nie planujemy wynająć pomieszczenia do pracy, gdzie rzeczywiście będziemy spędzać czas. Co ważne, wirtualne biuro posiada obsługę, która może na przykład skanować i przesyłać wspomniane już dzisiaj listy czy też odbierać telefony i w razie potrzeby przekierowywać je do nas. Często za dodatkową opłatą i po wcześniejszym umówieniu się mamy opcję przeprowadzać tam spotkania z klientami, co jest szczególnie wygodne dla pracujących zdalnie i nie mających odpowiednich warunków aby umawiać się w domu. W końcu niewielu z nas posiada w swoim mieszkaniu gabinet, gdzie ze spokojem może omówić ważne strategie z partnerem biznesowym bez obaw na przykład o to, że ktoś z domowników nam przeszkodzi.

Dla kogo sprawdzi się wirtualne biuro?

Jak już zostało wspomniane, na adres wirtualnego biura możemy zarejestrować naszą firmę, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób dopiero rozkręcających biznes czy freelancerów. W końcu działalność musi zgodnie z prawem mieć siedzibę, a w przypadku gdy żyjemy w wynajmowanym mieszkaniu potrzebujemy do tego zgodę właściciela. Jest to też bardzo dobre wyjście dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą czy nawet zespołów pracujących zdalnie, które miejsce fizyczne potrzebują raz na jakiś czas, na przykład przy okazji różnego rodzaju szkoleń, umówionych spotkań z klientami lub przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych.

Zalety biura online

Zalet posiadania wirtualnego biura jest niewątpliwie naprawdę wiele. Kto z nas nie chciałby poszczycić się na swojej wizytówce adresem w centrum dużego miasta? Bez wątpienia wpływa to po prostu na prestiż prowadzonej przez nas działalności i pomaga budować zaufanie wśród klientów czy też ewentualnych partnerów biznesowych. Jednocześnie pozwala na znaczące ograniczenie kosztów. W zależności od lokalizacji (centrum miasta czy bliżej obrzeży, nowoczesny biurowiec lub kamienica) ceny mogą się wahać od kilkudziesięciu do 200-300 złotych. Cena uwarunkowana jest również przez obecność obsługi, zakres ich działań czy kompetencje. Dlatego zdecydowanie warto jest sprawdzić opinie o danym miejscu i wybierać sprawdzone biura, które pomogą nam w tworzeniu pozytywnego wizerunku firmy, a nie wręcz przeciwnie! Wbrew pozorom odpowiednie wsparcie wykwalifikowanego personelu jest naprawdę na wagę złota. Koniecznie musimy pamiętać jednak o kwestiach dotyczących Urzędu Skarbowego. Podatek dochodowy oraz podatek VAT w przypadku działalności jednoosobowej odprowadzamy zgodnie z miejscem naszego zamieszkania. Na koniec podkreślmy, że wybór rozwiązania, jakim są wirtualne biura jest w pełni legalny, dlatego nie musimy obawiać się żadnych nieprzyjemności jeśli chodzi o kwestie prawne

Wirtualne biuro jest bez wątpienia rozwiązaniem bardzo ekonomicznym i wygodnym. Świetnie sprawdzi się w szczególności dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze prowadzenia własnego biznesu, lecz także bardziej doświadczonych, którzy podjęli decyzję o pracy z domu i innego adresu potrzebują tylko w określonych celach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Efektywne delegowanie zadań

Efektywne delegowanie zadań

Kto może przeprowadzać audyt finansowy w firmie?

Kto może przeprowadzać audyt finansowy w firmie?

Jakie usługi warto zlecić firmom zewnętrznym, aby zwiększyć efektywność?

Jakie usługi warto zlecić firmom zewnętrznym, aby zwiększyć efektywność?

Jak wykorzystać content marketing do budowania marki?

Jak wykorzystać content marketing do budowania marki?

Jakie są zalety i wady zewnętrznych usług księgowych?

Jakie są zalety i wady zewnętrznych usług księgowych?

Jak tworzyć zespół zdalny, który efektywnie współpracuje?

Jak tworzyć zespół zdalny, który efektywnie współpracuje?

aa