Wynajem magazynu – co warto wiedzieć?

Wynajem magazynu – co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, czy warto inwestować pieniądze w budowę własnego magazynu, czy może lepiej wynająć go? A może Twoja działalność nabiera tak szybkiego tempa, że jeden postawiony przez Ciebie magazyn to za mało, brakuje Ci miejsca i magazynierów? Z tego artykułu dowiesz się, jakie są zalety wynajęcia magazynu i na co powinieneś zwrócić uwagę, decydując się na tę usługę.

Outsourcing usług magazynowych – dla kogo?

Outsourcing logistyki to powierzenie zadań logistycznych zewnętrznej, wyspecjalizowanej w pełnieniu związanych z tym obowiązków firmie. W jej zakres wchodzą takie usługi, jak transport, spedycja czy właśnie magazynowanie produktów. Outsourcing usług magazynowych, czyli wynajem powierzchni magazynowych to usługa, która polega na udostępnieniu firmie potrzebnej przestrzeni i możliwości przechowywaniu jej towarów, łącznie z opieką nad produktami i innymi rodzajami niezbędnych prac w magazynie. Z tego typu usług korzystają duże i małe spółki oraz osoby, które nie posiadają własnych magazynów lub gdy w ich obecnym nie starcza już miejsca. Osoby chcące polepszyć jakość procesów magazynowych i skorzystać z pomocy profesjonalistów. Firmy, które nie chcą inwestować w budowę swojego magazynu i wolą przeznaczyć te pieniądze na wyższe cele firmy. Usługa jest również atrakcyjna dla właścicieli, potrzebujący profesjonalnej pomocy i doradztwa z zakresu logistyki i magazynowania. Wynajęcie magazynu niesie za sobą wiele zalet, należą do nich: odejście obowiązków związanych z magazynowaniem, planowaniem i dbaniem o tę powierzchnię, wzrost jakości wszelkich procesów magazynowych, w związku z użyciem wysoko rozwiniętej technologii, oszczędzenie pieniędzy na własnej kadrze zajmującej się logistyką oraz pracą w magazynie i kosztach utrzymania jej, oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu.

Jak wygląda proces wynajmu magazynu i współpraca?

Koszty wynajmu magazynu różnią się w zależności od oferowanych usług. Na początku należy określić swoje wymagania i potrzeby. Zastanów się, ile miejsca potrzebujesz, w co powinien być wyposażony magazyn i jakie usługi będą Ci potrzebne. Wybierając magazyn, zwróć uwagę, czy hale spełniają wszystkie Twoje wymagania, są odpowiednio oświetlone, jest miejsce na wjazd samochodów dostawczych, alarmy i zabezpieczenia przeciwpożarowe czy jest ochrona. Warto wybrać magazyn, który będzie ogrodzony, żeby nie martwić się o włamania, kradzieże i dewastację Twoich produktów.

Proces wynajęcia magazynu w pigułce:

  1. Sprecyzowanie i określenie własnych wymagań, potrzeb i środków.
  2. Poszukiwanie odpowiedniej lokalizacji.
  3. Oględziny i dokładne oglądnięcie hali, półek czy specjalistycznych sprzętów.
  4. Podpisanie umowy.

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę?

Podpisując umowę musisz dokładnie określić czas najmu oraz warunki wypowiedzenia umowy, z obu stron. Zadbaj też o to, by w umowie były dokładnie opisane i ustalone obowiązki wynajmującego oraz najemcy. Dowiedz się też, jakie prawa przysługują Ci z tego tytułu i czy wszystko zostało zrozumiale określone i wytłumaczone. Jeśli masz jakieś wątpliwości w tej kwestii, warto skorzystać z usług prawnika.

Dzięki outsourcingowi usług magazynowych, zyskasz pewność, że przechowywanie Twoich produktów jest w dobrych rękach i będziesz spokojny, o ich bezpieczeństwo. Firma zewnętrzna zajmie się wszystkimi niezbędnymi pracami w magazynie, co zaoszczędzi Twój czas i pozwoli skupić się na głównych celach firmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Efektywne delegowanie zadań

Efektywne delegowanie zadań

Kto może przeprowadzać audyt finansowy w firmie?

Kto może przeprowadzać audyt finansowy w firmie?

Jakie usługi warto zlecić firmom zewnętrznym, aby zwiększyć efektywność?

Jakie usługi warto zlecić firmom zewnętrznym, aby zwiększyć efektywność?

Jak wykorzystać content marketing do budowania marki?

Jak wykorzystać content marketing do budowania marki?

Jakie są zalety i wady zewnętrznych usług księgowych?

Jakie są zalety i wady zewnętrznych usług księgowych?

Jak tworzyć zespół zdalny, który efektywnie współpracuje?

Jak tworzyć zespół zdalny, który efektywnie współpracuje?

aa